REKLAMA

17-latek kopnął policjanta i radiowóz. Agresor usłyszał zarzuty

REGION. Podczas interwencji w Sędziszowie Małopolskim, 17-latek naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy i ich znieważył. Mężczyzna uszkodził także radiowóz. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

303-199181

Do zdarzenia doszło w piątek, w Sędziszowie Małopolskim. Po godz. 23, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na parkingu, na ul. Klasztornej, młody mężczyzna uszkodził klamkę w pojeździe. W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tego czynu jest jego znajomy, który oddalił się z miejsca zdarzenia. W trakcie przeprowadzanej interwencji mężczyzna powrócił.

Podczas legitymowania zachowywał się wobec mundurowych arogancko i wulgarnie. W pewnym momencie kopnął funkcjonariusza i radiowóz, powodując jego uszkodzenie. Mężczyzna cały czas groził interweniującym funkcjonariuszom. Agresorem okazał się 17-letni mieszkaniec miejscowości Szkodna. W związku z popełnionymi przestępstwami mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

17-latek usłyszał m.in. zarzut znieważania i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Nie uniknie także odpowiedzialności za uszkodzenie mienia.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mieszkańca miejscowości Szkoda prokurator zastosował policyjny dozór.

źródło: KPP Ropczyce

foto nagłówek: zdjęcie podglądowe / arch. red.


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

10-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)