REKLAMA

23-latek wyjeżdżał z kraju kradzionym nissanem. Wzbudził wątpliwości (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali nissana, którego dane figurowały w międzynarodowej bazie poszukiwawczej. Autem kierował obywatel Polski, który w trakcie kontroli posłużył się nieprawdziwym dowodem rejestracyjnym.

14-228046

22 stycznia do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 23-letni Polak. Mężczyzna kierował nissanem zarejestrowanym rzekomo na terenie Włoch. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni ustalili, że auto jest poszukiwane przez zagraniczne służby i zostało utracone w Danii.

Wątpliwości mundurowych wzbudził również przedstawiony do kontroli włoski dowód rejestracyjny. Dokładna analiza dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu wykazała, że jest on fałszywy.

Zatrzymany pojazd o szacunkowej wartości 30 tys. zł oraz dokument zostaną przekazane policjantom, którzy przeprowadzą dalsze czynności w sprawie.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi blisko 400 tys. zł.

źródło: BiOSG

24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: