REKLAMA

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

26-letni mieszkaniec gorzyc podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany i mefedronu. Mężczyzna przewoził substancje zabronione w samochodzie, miał je również w mieszkaniu. Decyzją sądy najbliższy miesiąc spędzi w areszcie tymczasowym. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (19 marca), policjanci z gorzyc, pełniący służbę patrolową w miejscowości orliska, zauważyli zaparkowane w pobliżu wału rzeki łęg, osobowe bmw. Mężczyzna, który wysiadał z pojazdu, na widok oznakowanego radiowozu, zaczął zachowywać się nerwowo. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest tego przyczyną.

Podczas legitymowania okazało się, że 26-letni mieszkaniec gorzyc posiada woreczek strunowy z suszem roślinnym.

Mundurowi przeszukali mężczyznę oraz jego bmw. Ujawnili blisko 139 g suszu roślinnego w postaci konopi innych niż włókniste, wagę elektroniczną oraz blisko 256 g środków odurzających w postaci mefedronu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Podczas prowadzonych czynności, śledczy przeszukali miejsce zamieszkania 26-latka, ujawniając kolejne środki odurzające w postaci mefedronu.

Mieszkaniec gorzyc został przesłuchany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci, prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres miesiąca.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

02-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)