REKLAMA

BiOSG dla Frania: Przekazano na licytację m.in. unikatowy plakat z serialu „Wataha” (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wspiera zbiórkę charytatywną na rzecz chorego na SMA Frania – synka żołnierza Wojska Polskiego. Dotychczas w ramach akcji BiOSG przekazał na licytację unikatowy plakat z serialu „Wataha” wraz z możliwością zwiedzenia placówki SG oraz medal 30-lecia BiOSG.

Fotoram.io(30)

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Podpisany przez aktorów z serialu „Wataha” plakat wylicytował za 1700 zł funkcjonariusz z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. 22 grudnia chor. szt. SG Tomasz Sak odwiedził placówkę SG w Ustrzykach Górnych, aby odebrać z rąk Komendanta ppłk. SG Marcina Marcinika wylicytowany przedmiot. Strażnik graniczny z placówki w Hrubieszowie miał okazję zobaczyć odcinek granicy ochraniany przez Bieszczadzki Oddział SG. Dużą atrakcją była możliwość zwiedzenia miejsc, w których nagrywano serial „Wataha”, w tym siedziby placówki. Funkcjonariusz odwiedził również stajnię w Wołosatem, gdzie mieszkają konie służbowe SG.

W ramach akcji „Nigdy nie zostawiamy swoich – Mundurowi w walce z SMA” Bieszczadzki Oddział SG przekazał również na licytację medal okolicznościowy z okazji 30 rocznicy powołania Straży Granicznej. Przedmiot wylicytowany przez innego mundurowego uzyskał cenę 255 zł.

Franio to synek żołnierza z 21. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu. Chłopiec choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Jest to ciężka choroba genetyczna, która bardzo szybko postępuje i zatrzymuje oraz cofa rozwój fizyczny dziecka. Jedynym ratunkiem jest terapia genowa. Rodzice Frania, aby uratować synka muszą zebrać 10 milionów złotych! Jest to walka z czasem, ponieważ w Polsce terapię genową można podać tylko do 13,5 kg, chłopiec waży 10,5 kg.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

źródło: BiOSG


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


28-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)