REKLAMA

Chciała nielegalnie wwieźć do UE ponad 76 tys. euro. Ukryła je w bagażu

PODKARPACIE. Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli próbę nielegalnego wwozu do Unii Europejskiej znacznych ilości dewiz. Podróżna przekraczająca polsko- ukraińską granicę w Medyce, ukryła w bagażu gotówkę o równowartości ponad 76 tys. euro.

Screenshot 2023-01-18 at 07-03-48 Ukryła w bagażu ponad 76 tys. euro. - Aktualności - Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej skontrolowali bagaż podróżnej, która pieszo przekraczała przejście graniczne w Medyce. W walizce kobiety mundurowi znaleźli gotówkę w różnych walutach o równowartości ponad 76 tys. euro, których podróżna nie zgłosiła przekraczając granicę.

W związku z brakiem obowiązkowego zgłoszenia przewozu pieniędzy, przeciwko kobiecie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. To kolejny w ostatnich tygodniach wykryty przypadek nielegalnego przewozu gotówki przez polsko- ukraińską granicę na Podkarpaciu. Podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli pakunek z 200 tys. euro.

Zgłoś gotówkę przekraczając granicę UE

Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

źródło: KAS


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

 

18-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: