REKLAMA

Dwa miesiące aresztu za pobicie

JASŁO: Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie. W sylwestrową noc w miejscowości Zarzecze mieli zaatakować 19-latka, powodując u niego poważne obrażenia. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

1 stycznia br. około godz. 2 w nocy, dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał informację o 19-latku, który z poważnymi obrażeniami zgłosił się do szpitala. Z relacji zgłaszającego wynikało, że 19-latek został najprawdopodobniej dotkliwie pobity. Policjanci z wydziału kryminalnego podjęli czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Z zebranych informacji wynikało, że 19-latek został pobity przez trzech mężczyzn, podczas zabawy sylwestrowej w miejscowości Zarzecze.  
 
Nad ustaleniem wszystkich sprawców oraz potwierdzeniem ich udziału w przestępstwie pracowali policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego zatrzymali trzech podejrzewanych mężczyzn. To mieszkańcy gminy Jasło, 18-latek oraz dwaj 17-latkowie.

Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie mężczyznom zarzutów udziału w pobiciu 19-latka. Dwaj zatrzymani częściowo przyznali się do zarzucanego czynu.

Wczoraj na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Napastnicy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło:KPP Jasło

05-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)