REKLAMA

Dwa pojazdy zatrzymane na granicy. Były kradzione! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Dwa auta o szacunkowej wartości 78 tys. zł zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Medyce i Korczowej. To pierwsze w tym roku pojazdy z przestępstwa ujawnione na podkarpackiej granicy.

Fotoram.io (66)

Późnym wieczorem 4 stycznia do kontroli na wyjazd z Polski w przejściu granicznym w Medyce zgłosił 43-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował osobówką marki Toyota Camry. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi z SG wykryli ingerencję osób nieuprawnionych w pole numerowe VIN. Pojazd o szacunkowej wartości 35 tys. zł zatrzymano, a dalsze czynności przeprowadzą specjaliści ze Straży Granicznej.

Kilka godzin później (5 stycznia) w przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano Volkswagena Jetta, którego dane figurowały w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Osobówką kierowała 32-letnia obywatelka Ukrainy, która chciała wyjechać z Polski. W trakcie kontroli granicznej mundurowi ustalili, że pojazd skradziono niespełna 2 miesiące temu w Chorwacji i jest on poszukiwany przez tamtejsze służby. Auto o szacunkowej wartości 43 tys. zł zatrzymano, a następnie razem z kierującą przekazano policjantom z Radymna.

W 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 140 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 9,5 mln zł.

źródło: BiOSG


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

08-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)