REKLAMA

Działo się! Noworoczne kolędowanie w Pakoszówce (ZDJĘCIA)

PAKOSZÓWKA. Święta Bożego Narodzenia co prawda już za nami, ale wciąż jeszcze trwa okres świąteczny, w którym czy to w kościele, czy podczas spotkań opłatkowych śpiewamy kolędy. Z tej okazji, w niedzielne popołudnie (22 stycznia br.) w Wiejskim Domu Kultury w Pakoszówce odbył się noworoczny koncert kolęd i pastorałek.

image036_1

Muzyczny repertuar na tę okazję przygotowała Orkiestra Dęta OSP Pakoszówka oraz zespół muzyczno-obrzędowy „Pakoszowianie”. Wydarzenie zgromadziło mnóstwo słuchaczy, których ze sceny powitał sołtys miejscowości Jerzy Bieleń.

Jako pierwsza wystąpiła orkiestra dęta, która zaprezentowała zarówno polskie tradycyjne kolędy, jak i znane wszystkim zagraniczne piosenki np. „all I want for Christmas” czy „Last Christmas”. W utworze pt. „uciekali, uciekali” zaprezentowała się młodziutka, wschodząca wokalistka Wiktoria Dąbrowska, którą wokalnie wspierała Katarzyna Adamiak z zespołu „Pakoszowianie”.

Oczywiście nie zapomniano, że 21 i 22 stycznia to ważne daty w kalendarium — Dzień Babci i Dziadka! Wraz z serdecznymi życzeniami dla wszystkich babć i dziadków, zebrani wspólnie z orkiestrą odśpiewali gromkie „sto lat”. Następnie na scenę wkroczyli Pakoszowianie, którzy repertuarem znanych kolęd i pastorałek porwali publiczność do wspólnego śpiewu. Spotkanie zakończono wspaniałym, słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez niezawodne panie z KGW Pakoszówka.

źródło: Gmina Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ: SANOK: Spektakl „Dziewczynka z zapałkami” w Sanockim Domu Kultury


24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)