REKLAMA

Dzielnicowi zatrzymali sprawcę kradzieży mercedesa!

Dzielnicowi z jarosławskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież mercedesa. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wykorzystał okazję, że na prywatnej posesji w Chłopicach w pojeździe znajdowały się kluczyki, uruchomił samochód i odjechał. Został zatrzymany przez mundurowych na parkingu. 25-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godz. 11.30, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży mercedesa z prywatnej posesji w Chłopicach. Skierowani na miejsce dzielnicowi ustalili, że 51-latek przyjechał mercedesem na teren rodzinnej posesji, gdzie pozostawił pojazd z kluczykami w środku. Mężczyzna udał się do zabudowań gospodarczych, aby załadować do samochodu drewno kominkowe i przewieźć je do swojego miejsca zamieszkania. W pewnym momencie usłyszał dźwięk zapalonego silnika. Gdy wyszedł przed dom zauważył, że ktoś odjeżdża jego pojazdem. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego samochodu na kwotę 15 tys. złotych.

Dzielnicowi, w trakcie wykonywania w tej sprawie czynności, patrolując miejscowość Chłopice, zauważyli na przysklepowym parkingu poszukiwanego mercedesa. Za kierownicą znajdował się mężczyzna. W samochodzie włączone było światło cofania, a kierujący był przygotowany do odjazdu. Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Chłopice, którego przewieźli do komendy, gdzie mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Zatrzymany 25-latek usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwo. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany samochód wrócił już do właściciela.

źródło: KPP Jarosław

25-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: