REKLAMA

Nie chciał otworzyć drzwi. Stanął przy oknie ze strzelbą

PODKARPACIE. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji odpowie 53-latek, u którego interweniowali kolbuszowscy policjanci. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna najpierw nie chciał otworzyć drzwi, a następnie stanął w oknie trzymając w rękach przedmiot przypominający strzelbę. 53-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli na terenie jego posesji dwie strzelby, pistolet i ponad 100 sztuk amunicji.

shotgun-gf5d86df26_1280

W niedzielę rano, kolbuszowscy policjanci interweniowali w Hucisku, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym niebezpiecznego zachowania jednego z mieszkańców. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna zamknął się w jednym z pomieszczeń i nie chce otworzyć drzwi. Obecny na miejscu znajomy, obawiając się o jego życie i zdrowie wezwał Policję.

Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna podszedł do okna. W rękach trzymał przedmiot przypominający broń. Funkcjonariusze weszli do pomieszczenia i zatrzymali 53-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,68 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zabezpieczyli strzelbę, którą chwilę wcześniej 53-latek trzymał w rękach. W trakcie przeszukania jego posesji, zabezpieczyli jeszcze jedną strzelbę, pistolet oraz ponad sto sztuk różnego rodzaju amunicji. Jak ustalono mężczyzna nie posiada zezwolenia na posiadanie broni.

53-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów policjanci przedstawili mu zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kolbuszowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

28-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)