REKLAMA

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

PODKARPACIE. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych, to temat posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczyła Wojewoda Podkarpacki. W naradzie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Jacek Juwa. Mówił o zadaniach, jakie realizować będą podkarpaccy policjanci, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym i wypoczywającym w naszym regionie.

303-253105

Od 16 stycznia do 26 lutego br. w naszym kraju odbywać się będą ferie zimowe, które zostały podzielone na cztery tury. Jako pierwsi na wypoczynek udadzą się uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Z kolei ostatnia tura rozpocznie się 13 lutego i obejmie uczniów z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, wojewoda Ewa Leniart przekazała podległym służbom i inspekcjom zalecenia w zakresie przeprowadzenia działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

303-253106

Podkarpacką Policję reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Jacek Juwa. Zapewnił, że policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających i podróżujących drogami naszego województwa. Komendant mówił o działaniach informacyjno-edukacyjnych, kontrolnych i prewencyjnych podejmowanych dla zapewnienia bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Policjanci będą m.in. kontrolować miejsca wypoczynku, zapewniać bezpieczeństwo w ruchu drogowym i na stokach narciarskich. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów oraz kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

W naradzie wzięła udział Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, która mówiła o zasadach organizowania zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Natomiast o stanie gotowości do podejmowania działań w warunkach górskich i podgórskich mówił na posiedzeniu Jakub Dąbrowski – zastępca naczelnika Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

303-253107

źródło: KWP

11-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)