REKLAMA

PODKARPACIE. 3 promile i zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi 5 lat

PODKARPACIE. Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem, który został zatrzymany przez policjantów z zespołu ruchu drogowego przeworskiej komendy. Okazało się również, że mężczyzna ma orzeczone dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za złamanie tych zakazów grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

vtGRqe

Wczoraj o godz. 13, w miejscowości Czerce, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, kierującego volkswagenem transporterem. Badanie stanu trzeźwości kierowcy przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dalsze sprawdzenia 56-latka w policyjnych systemach pokazały, że alkohol to nie jedyny jego problem. Okazało się, że mężczyzna posiada orzeczone przez sąd dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujące go do 2028 roku.

Teraz 56-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowych zakazów. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Przeworsk


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

29-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)