REKLAMA

PODKARPACIE. 5 tys. wyjazdów ratowników więcej niż rok temu. Jest dodatkowy zespół!

PODKARPACIE. 5 tys. wyjazdów ratowników więcej niż rok temu. Jest dodatkowy zespół!

W podkarpackim rejonie operacyjnym notuje się stały wzrost liczby wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego. W 2022 roku było 148 489 wyjazdów, a w 2021 roku – 143 480. W województwie podkarpackim jest obecnie 97 zespołów ratownictwa medycznego. W związku z prowadzoną analizą funkcjonowania ZRM od 1 kwietnia uruchomiono dodatkowy zespół stacjonujący w miejscowości Stubno.

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart na konferencji prasowej

W planie działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne ujęto również wydłużenie czasu funkcjonowania jednego z zespołów stacjonujących w Rzeszowie. Rzeszów jako stolica województwa realizuje największą ilość wyjazdów karetek. W latach 2016 do 2022 z budżetu państwa została przeznaczona kwota ponad 23 miliony złotych na zapewnienie sprawnego funkcjonowania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, dzięki czemu zakupionych zostało między innymi 62 ambulanse oraz zakupiono wyposażenie medyczne dla zespołów, w tym respiratory, defibrylatory, jak również urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.

W związku z wdrożeniem ogólnokrajowego systemu wspomagania dowodzenia PRM wersji 2.0 na ukończeniu są prace polegające na wymianie we wszystkich ambulansach działających w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne sprzętu teleinformatycznego w tym tabletów i modułów GPS, które służą między innymi do generowania dokumentacji medycznej oraz bieżącej wymiany danych z dyspozytorem medycznym, jak również do potwierdzania faktu przekazywania do szpitali pacjentów przywożonych przez zespoły ratownictwa medycznego.


04-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)