REKLAMA

Podkarpackie 8 mm – nowa wystawa w Strefie Kultury w CH Plaza Rzeszów

Podkarpackie 8 mm – nowa wystawa w Strefie Kultury w CH Plaza Rzeszów

Krajobrazy miejskie, zabytki Rzeszowa i okolic, których autorem jest znany rzeszowski fotograf Mateusz Głuszek, znalazły się na wystawie w Strefie Kultury w CH Plaza Rzeszów. Wystawę połączoną z akcją charytatywną można oglądać codziennie od początku kwietnia w godzinach otwarcia Centrum.

Wystawa „Podkarpackie 8 mm” to kolejna w tym roku prezentacja twórczości regionalnych artystów-fotografików młodego pokolenia. Tym razem swoje fotografie prezentować będzie Mateusz Głuszek. Tematem przewodnim zdjęć jest artystyczne ujęcie krajobrazów miejskich, zabytków Rzeszowa oraz okolic. Mateusz Głuszek to artysta, który kocha fotografię i wszystko, co z nią związane. Jednak najchętniej fotografuje tylko krajobraz oraz krajobraz miejski. Głównie, by ująć chwilę, która często nam umyka, gdy w biegu mijamy zobojętniałe pomniki natury i architektury. W tym się najbardziej odnajduje, spełnia i w tym dostrzega sztukę.

Mateusz Głuszek pracuje z aparatem w ręku od 2012. Fotografią profesjonalnie zajmuje się od 2019. Miał przyjemność fotografować w większości stolic europejskich jak i kilku regionach Ameryki i Azji. W maju 2017 wrócił na stałe do swojego rodzinnego miasta – Rzeszowa, gdzie na nowo odkrył piękno zabytkowych budynków.

Wparcie dla czworonogów

Tym razem wystawa w „Strefie Kultury” CH Plaza Rzeszów połączona jest z wyjątkową akcją charytatywną. – Każdą z prac wystawionych przez artystę można kupić, a cały dochód ze sprzedaży fotografii autor zdecydował się przeznaczyć na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Cztery Łapy” w Boguchwale – informuje Katarzyna Szewerniak-Pawlak, manager ds. marketingu CH Plaza Rzeszów.

„Strefa Kultury” w CH Plaza Rzeszów

Jest to projektu kulturalny stworzony w listopadzie 2019 r. Ma na celu umożliwienie klientom Centrum obcowanie ze sztuką i poznanie najlepszych prac młodych, zdolnych artystów wywodzących się głównie z naszego regionu. Strefa jest dostępna – bezpłatnie – dla wszystkich osób zainteresowanych sztuką. Znajduje się na parterze Centrum, w pobliżu apteki.

Od uruchomienia „Strefy Kultury” w CH Plaza Rzeszów odbyło się tam kilka wernisaży, warsztatów i spektakli. W poprzednich miesiącach w Strefie odbyły się wystawy nie tylko podkarpackich artystów. Rzeszowska Plaza gościła także wystawę plakatów członków ukraińskiego Klubu Ilustratorów PICTORIC. Wśród artystów z naszego regionu swoje prace w „Strefie Kultury: prezentowali m.in. Barbara Hubert, Magdalena Uchman czy Piotr Wroniec Jr, Roderyk Wolski czy fotograf Artur Wysocki.

Wystawę „Podkarpackie 8mm”, której autorem jest Mateusz Głuszek, można oglądać od początku kwietnia codziennie w godzinach otwarcia CH Plaza Rzeszów. „Strefa Kultury” znajduje się na parterze, obok apteki, przy wejściu od strony dużego parkingu przed hipermarketem E. Leclerc.

05-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)