REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Policjanci podsumowali wczorajszy dzień. Było kilka kolizji

POWIAT SANOCKI. Na drogach powiatu sanockiego panowały wczoraj trudne warunki. Obfite opady śniegu i śliska nawierzchnia utrudniały kierującym prowadzenie pojazdów. Policjanci pracowali na miejscach kilku kolizji drogowych. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

303-155676

Opady śniegu sprawiają, że warunki na drogach są trudne i zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierujących pojazdami, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Najczęstszą przyczyną zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze lub niezachowanie należytej ostrożności. Równie częstą przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Wczoraj policjanci interweniowali przy kilku kolizjach drogowych, które generowały utrudnienia w ruchu na głównych drogach powiatu.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godz. 11. na ul. Kolejowej w Besku. Kierujący audi, wyjeżdżając z ul. Dworcowej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia drogowego z prawidłowo jadącą skodą. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Kolejne zdarzenie miało miejsce przed godz. 13 w Prusieku. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i doprowadził do zderzenia z mercedesem. Kierujący skodą został ukarany mandatem.

Informowaliśmy o tym tutaj: PRUSIEK: Zdarzenie z udziałem karetki i samochodu osobowego

Kilka minut później do kolejnej kolizji doszło w Długiem na ul. Sanockiej. Kierujący dafem nie zachował ostrożności i najechał na tył opla. Kierowcę dafa ukarano mandatem.

Policja apeluje o ostrożność, szczególnie w godzinach, w których ruch pojazdów i pieszych jest intensywny oraz przypomina o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze oraz zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami.

źródło: KPP Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

 

20-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)