REKLAMA

Prace przy Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku postępują (ZDJĘCIA)

SANOK. Trwają prace w budynku Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku, który przez wiele lat znajdował się w złym stanie technicznym. Efekty już są zauważalne gołym okiem, a to jeszcze nie koniec.

image007_16

W ramach inwestycji wymieniono instalację elektryczną, przebudowano instalację alarmową, instalację monitoringu wizyjnego i internetową, wymieniono instalację wody użytkowej, przebudowano instalację centralnego ogrzewania, wybudowano dwie wiaty magazynowe.

Termomodernizacja budynku RCRE obejmuje docieplenie ścian styropianem wraz z wykończenie tynkiem oraz wymianę okien, drzwi i bram wjazdowych. W planie jest również wykonanie nowych nawierzchni asfaltowych na ciągach komunikacyjnych na terenie ZS nr 3 oraz RCRE, wykonanie nawierzchni na miejscach parkingowych z kostki brukowej, wykonanie nowych nawierzchni w alejkach na terenie Zespołu Szkół nr 3 oraz przebudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Inwestycja ma na celu dostosowanie placówki do potrzeb edukacyjnych i standardów w zakresie kształcenia zawodowego.

– Obecnie większość prac przy budynku „A” RCRE została ukończona, jednak ze względu na porę zimową, wstrzymaliśmy prace termomodernizacyjne na jednej ze ścian – mówi Wacław Żuchowski, dyrektor RCRE w Sanoku. – Zmodernizowaliśmy już sieć kanalizacyjną, a obecnie trwają prace przygotowawcze do ułożenia nawierzchni asfaltowych i z kostki brukowej, które chcemy wykonać w okresie wiosennym. Rozpoczęliśmy też demontaż budynku magazynowego przy ul. Stróżowskiej 15 oraz przygotowujemy konstrukcję magazynu do przebudowy na archiwum powiatowe.

Jak twierdzi dyrektor Żuchowski, wykonane prace w budynku „A” w znacznym stopniu wpłynęły na estetykę pomieszczeń oraz poprawiły komfort cieplny. Spodziewane jest również zmniejszenie zużycia gazu do ogrzewania budynku, jak i energii do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Całkowita wartość inwestycji realizowanej przez Powiat Sanocki wynosi 6 490 000,00 zł, z czego 5 000 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wykonawcą zadania jest firmą FBT Stalfred Szmyd Alfred z miejscowości Stróże Małe.

Modernizacja Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku to tylko jedna z wielu ważnych inwestycji prowadzonych przez Powiat Sanocki – podkreśla starosta Stanisław Chęć. – Warto przypomnieć, że tylko w ubiegłym roku wyremontowaliśmy i przebudowaliśmy drogi: Załuż – Lesko, Zarszyn – Turze Pole, Sanok – Liszna, Zarszyn – Odrzechowa, drogi w Tyrawie Solnej, Dobrej czy Mrzygłodzie. Wybudowaliśmy kilkanaście przejść dla pieszych, pozyskaliśmy środki zewnętrzne na przebudowę drogi Tarnawa – Kalnica, dróg w Prusieku, Niebieszczanach, Sanoczku, Markowcach, Porażu, Zagórzu, Pisarowcach oraz ulicy Mickiewicza, Stróżowskiej, Konarskiego i Okulickiego w Sanoku. Udało nam się również zdobyć fundusze na remont sal gimnastycznych w trzech szkołach: Zespole Szkół nr 2, Zespole Szkół nr 3 oraz Zespole Szkół nr 5 w Sanoku.

Starosta Stanisław Chęć zaznacza, że w planie są kolejne inwestycje. Powiat Sanocki chce bowiem przebudować drogę Długie – Pakoszówka, wyremontować drogę Besko – Mymoń oraz drogę Pobiedno – Dudyńce.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku


24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)