REKLAMA

REGION. Atak nożownika. 40-latek doznał poważnych obrażeń ciała

REGION. Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali 30-latka, który zaatakował i ranił nożem mieszkańca gminy Osiek Jasielski. Poszkodowany trafił do szpitala, natomiast napastnik do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut i będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

hand-g48daade74_1280

W niedzielę, około godz. 17, do jasielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zranionym mężczyźnie, który został zaatakowany nożem w Samoklęskach. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci z Nowego Żmigrodu. Mundurowi zastali tam pokrzywdzonego 40-latka, którego opatrywał Zespół Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna potwierdził, że został zaatakowany i raniony nożem. Posiadał kilka ran kłutych lewej ręki. Policjanci po wykonaniu niezbędnych czynności, zebrali informacje na temat podejrzanego i zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski.

Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do jasielskiego szpitala, natomiast podejrzany 30-latek trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie wstępnie wykonanych czynności oraz zebranego materiału dowodowego, prokurator zakwalifikował zdarzenie jako usiłowanie zabójstwa. We wtorek, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaśle.

Za usiłowanie zabójstwa 30-latkowi grozi kara nie krótsza niż 8 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

źródło: KPP Jasło

foto nagłówek: zdjęcie podglądowe


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

 

19-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: