REKLAMA

Rowerowy Maj w Rzeszowie

W maju w Rzeszowie rozpocznie się kampania Rowerowy Maj 2023, która jest największą tego typu akcją w Polsce promującą zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność oraz proekologiczne postawy wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Pomysłodawcą projektu jest Miasto Gdańsk, będące ogólnopolskim koordynatorem kampanii. W tegorocznej edycji projektu Rowerowy Maj bierze udział 18 rzeszowskich przedszkoli i 27 szkół podstawowych, w tym zespoły szkolno-przedszkolne oraz społeczna szkoła podstawowa.

W zeszłym roku brało udział prawie 2 200 uczniów z 22 szkół i przedszkoli. W edycji tegorocznej mamy zgłoszonych aż 45 placówek. Społeczna kampania Rowerowy Maj popularyzuje rower, kształtuje zdrowe nawyki, rozwija aktywność fizyczną oraz sprzyja nawiązywaniu nowych relacji rówieśniczych. Udział w niej ma wiele zalet, z których najwięcej wynoszą aktywni uczniowie i przedszkolaki. Dzięki codziennym dojazdom do przedszkola i szkoły, ich dzień zaczyna się wysiłkiem fizycznym, który zwiększa efektywność nauki i poprawia koncentrację uwagi. Dzieci mają szansę poprawić swoje samopoczucie, a ich motywacja, aby nie opuścić nawet jednego dnia nauki, zdecydowanie wzrasta. Aktywne dzieciństwo to fundament zdrowia, pozwalający wzmocnić organizm i odporność dziecka.

Dla najaktywniejszych szkół, klas i grup przedszkolnych oraz indywidualnych uczestników, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Akcja trwa od 4 do 31 maja bieżącego roku, a zakończy się imprezą plenerową, na której zostaną ogłoszone oficjalne wyniki zmagań rowerowych.

Fot. UM Rzeszów

10-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)