REKLAMA

RZESZÓW: Elżbieta Łukacijewska i Konrad Fijołek Tak dla IN VITRO” + BONUS pytanie dziennikarki na koniec

RZESZÓW: Elżbieta Łukacijewska i Konrad Fijołek Tak dla IN VITRO”
Od Rzeszowa rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem #takdlainvitro, który europoseł Elżbieta Łukacijewska wraz z Konradem Fijołkiem, prezydentem Rzeszowa zapowiedzieli podczas konferencji prasowej.
Wczoraj, wspólnie mieliśmy okazję do podsumowania akcji i podziękowania Wszystkim tym, którzy się w nią włączyli. Dziękuję Wolontariuszom i tym, którzy złożyli swój podpis wyrażając tym poparcie dla przywrócenia finansowania metody in vitro z budżetu państwa – mówi Elżbieta Łukacijewska, europosłanka. 
Pod projektem InVitro to ludzie #TakDlaInVitro w całej Polsce podpisało się ponad 300 tys. osób, a na Podkarpaciu ponad 11 tysięcy.
My w Rzeszowie możemy już dzisiaj powiedzieć, że program in vitro cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Już w pierwszych dniach po ogłoszeniu naboru, zgłosiło się do nas ok 20 par. Tyle, ile założyliśmy w pierwszym etapie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Pierwszych 14 par już zostało zakwalifikowane do programu a na liście rezerwowej jest kolejnych kilkadziesiąt osób. I to potwierdza, jak bardzo potrzebny jest ten program i że na Podkarpaciu można takie projekty wdrażać samorządowo, dopóki państwo nie zareaguje i nie zechce finansować tego programu medycznego.
W latach 2023 -2025 Rzeszów przeznaczy na ten cel 650 tys. zł. – dodaje. 
21-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)