REKLAMA

RZESZÓW. Przerwa w działaniu psich parków!

RZESZÓW. Przerwa w działaniu psich parków!

Od 20 marca nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna w ich działaniu zostanie wykorzystana na rekultywację terenu i przegląd małej infrastruktury.

Najbliższy weekend będzie ostatnim przed przerwą techniczną w działaniu psich parków. Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, ta rozpocznie się 20 marca w poniedziałek.

Od tego dnia czasowo nieczynne będą obiekty na terenie Parku Kultury i Wypoczynku (bulwary), parku na osiedlu Kmity, parku przy ul. Zbyszewskiego, ul. Brydaka i ul. Kolbego. Jak co roku pracownicy zieleni miejskiej wykorzystają czas na prace rekultywacyjne trawników na terenie psich parków – mówi Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Przy okazji planowany jest także przegląd małej infrastruktury na placach. Tam, gdzie będzie to konieczne zostaną wykonane naprawy i kosmetyka m.in. zabawek dla zwierząt. Jak długo parki zostaną wyłączone z użytkowania? W kolejnych tygodniach zdecyduje o tym Zarząd Zielni Miejskiej podczas monitoringu. Wszystko zalezy od tego, gdzie trawa pięknie urośnie. Jeśli w niektórych parkach wydarzy się to szybciej niż w innych, te zostaną otwarte spowrotem do użytku wcześniej.

Poza parkami, które zostaną objęte konserwacją w Rzeszowie funkcjonują jeszcze dwa: w rejonie ulicy Odrzykońskiej oraz przy ulicy Krogulskiego.

fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

17-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)