REKLAMA

RZESZÓW. Ruszył przetarg na Wisłokostradę!

RZESZÓW. Rusza przetarg na Wisłokostradę!

Miasto ogłosiło przetarg na jedną z największych inwestycji w Rzeszowie! Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Lubelską. – To świetna wiadomość nie tylko dla mieszkańców Rzeszowa, ale też dla wszystkich, którzy w mieście są, a mieszkają poza – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Wisłokostrada to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają wiele lat. W ratuszu słyszymy, że największym wyzwaniem tej inwestycji było finansowanie. 

– Wiedzieliśmy, że jeśli chcemy to zrealizować potrzebne będzie dofinansowanie z zewnątrz – mówił Fijołek. – Problem polegał na tym, że Wisłokostrada nie wpisywała się w żadne warunki, żeby móc pozyskać dofinansowanie unijne. Nigdy nie było to możliwe, aż do dzisiaj. W wyniku konsekwencji, jaką przyjąłem do Wisłokostrady, udało się pozyskać blisko 100 mln zł promes i zapewnień z programu Polski Ład i rządowego funduszu rozwoju dróg. Udało nam się zdobyć te mityczne 100 mln zł., ale w tym czasie koszty tej inwestycji wzrosły. Na razie zabezpieczymy je ze strony miasta, ale nie przestajemy w poszukiwaniu tej brakującej kwoty z zewnątrz – mówił prezydent. 

Jak mówi Dariusz Urbanik, zastepca prezydenta Rzeszowa, do końca marca potrwa przetarg, a na jego rozstrzygnięcie miasto zastrzega sobie 4 miesiące. 

Inwestycja jest podzielona na etapy. W 2015 roku powstało 700-metrowe przedłużenie al. Rejtana na skrzyżowaniu z ul. Lwowską. Nowa ulica nosi nazwę gen. Kazimierza Dworaka. Na razie prowadzi ona do targowiska, gdzie przenieśli kupcy z ul. Dołowej.

Zadanie I całej budowy Wisłokostrady to dobudowa drugiej jezdni drogi do targowiska oraz dwujezdniowe połączenie do ul. Ciepłowniczej z budową estakady nad linią kolejową Kraków – Medyka i mostem na rzece Młynówka. Oczywiście do tego dochodzi budowa odwodnienia i oświetlenia ulicznego, a także budowa zatok autobusowych. Na skrzyżowaniu przedłużenia ulicy Dworaka i ul. Ciepłowniczej postanie rondo.

Drugim etapem inwestycji będzie rozbudowanie ul. Ciepłowniczej. Droga zostanie rozbudowana do dwóch jezdni od skrzyżowania z projektowaną drogą do targowiska do skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Przebudowany zostanie most na Wisłoku i sygnalizacja świetlna. Dwie jezdnie finalnie ma mieć też ul. gen. Maczka.

– W sumie będzie to ponad 2 km dróg – mówi Dariusz Urbanik, zastepca prezydenta Rzeszowa. 

Relacja live z konferencji prasowej:


06-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)