REKLAMA

RZESZÓW. Wyłowione ciało z Wisłoka to 17 – letni chłopak

RZESZÓW. Wyłowione ciało z Wisłoka to 17 – letni chłopak. Dziś sekcja zwłok

8 kwietnia Grupa Specjalna Płetwonurków RP wyłowiła w rzecze Wisłok ciało młodego chłopaka. Jak poinformował nas prok.Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, to nastolatek, który wskoczył do Wisłoka.

Chłopak był poszukiwany od 14 marca, kiedy to wskoczył do Wisłoka. Uciekał przed policjantami. Ci chcieli go chwilę wcześniej wylegitymować niedaleko tęczowego mostu. Niecały tydzień temu o odnalezieniu ciała poinformowała nas Grupa Specjalna Płetwonurków RP:

To w mojej ocenie człowiek, który w Rzeszowie dostał się do koryta rzeki kilka tygodni temu. Zadanie zostało wykonane na prośbę komendanta Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Na odnalezienie ciała 17-latka czekali rodzice, którzy do samego końca wierzyli w nasz zespół. Z uwagi na zmienne warunki lustra wody i pogodę podchodziliśmy do sprawy 3-krotnie – podał Maciej Rokus.Chłopak był w obecnym czasie w domu dziecka, a nasze szkolenia są związane z młodzieżą domów dziecka na Warmii i Mazurach od lat – dodał.

Na dziś (13.04) zaplanowano sekcję zwłok.

Dotychczas dokonano wstępnej identyfikacji zwłok na podstawie zeznań członków rodziny, którym okazano zwłoki. Prowadzone są dalsze czynności zmierzające do weryfikacji tożsamości. Wstępna identyfikacja zwłok pozwala na stwierdzenie, że pochodzą one od osoby, która 14 marca 2023 r. wskoczyła do rzeki Wisłok. W toku wykonanych oględzin zewnętrznych zwłok na miejscu ich znalezienia, nie ujawniono obrażeń, które mogłyby wskazywać na udział osób trzecich – mówi prok.Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. – Z posiadanych informacji wynika, iż w stosunku do małoletniego toczyło się postępowanie o umieszczenie go w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w związku z demoralizacją – dodał.

Prokuratura ustaliła, że policjanci z patrolu zmotoryzowanego, którzy chcieli młodzieńca wylegitymować, nie dopuścili się żadnych nieprawidłowości. Nie ma również potwierdzeń jakoby młody chłopak był przez policję wcześniej notowany.

Fot: Grupa Specjalna Płetwonurków RP


13-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)