REKLAMA

Są pieniądze na atrakcje dla seniorów w Rzeszowie

Są pieniądze na atrakcje dla seniorów w Rzeszowie

50 tys. złotych Rzeszów przeznaczy dla organizacji, które mają za zadanie zadbać m.in. o aktywność, rozrywkę i zdrowie seniorów. Oferty można składać do 28 kwietnia.

Przedstawiona niedawno Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych pokazuje, że w mieście jest coraz więcej osób w wielu senioralnym. Dlatego musimy zadbać o to, żeby Rzeszów był przyjazny dla osób 65+. Mamy na szczęście wiele organizacji, które z takimi zadaniami radzą sobie świetnie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Do 28 kwietnia miasto czeka na oferty od organizacji pozarządowych, które mają pomysł na zagospodarowanie czasu dla seniorów w Rzeszowie. W puli konkursowej jest 50 tys. złotych, a dotacja dla jednego zadania nie może przekroczyć 10 tys. zł. Aktywności, które NGO-sy mają przygotować dla seniorów, mają wpisywać się w obszarach tematycznych: działania integracyjno-aktywizujące mające na celu zwiększenie udziału osób starszych w aktywnych formach spędzania czasu wolnego, np. w formie zajęć ruchowych, działania prozdrowotne, mające na celu profilaktykę zdrowego trybu życia i sposobu odżywiania się np. w formie spotkań ze specjalistami, zajęcia ruchowe ze specjalistami,  działania kulturalne i edukacyjne, mające na celu rozwijanie wiedzy o różnorodnej tematyce, np. spotkania z literaturą, działania rozwijające pasje i zainteresowania, np. w formie warsztatów, działania wzmacniające odporność na zagrożenia, które zapewnią bezpieczeństwo seniorom, przygotują i podniosą świadomość o reagowaniu w sytuacjach zagrożenia,np. prelekcje, spotkania ze specjalistami z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego w temacie jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Oferty należy składać przez generator dostępny na stronie: https://generatorNGO.erzeszow.pl.

Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej: https://bit.ly/3KL5j3X.

11-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)