REKLAMA

Świetna passa zawodniczek PANTERA SANOK! Medale w Szwecji! (ZDJĘCIA)

SANOK / POLSKA / SZWECJA. Duet judoczek Lena i Gabriela Izdebskie z sanockiego klubu Pantera Sanok wywalczyły kolejne medale dla Sanoka, tym razem rywalizowali podczas pobytu w Szwecji 21.01.2023 w LILLA TROLLTRÄFFEN JUDO OPEN 1.

image004_35

Młode zawodniczki stoczyły zacięte i emocjonujące walki, które zostały wygrane przed czasem przez IPPON w wyniku uzyskania pełnego punktu.

Klasyfikacja końcowa:

Lena Izdebska 1 miejsce w U13 kat. 36 kg

Gabi Izdebska 2 miejsce w U11 kat. 26 kg

Ogromne gratulacje dla zawodniczek i trenerów! Czekamy na kolejne sukcesy naszych judoków! – nie kryją zadowolenia włodarze.

Judo należy do grupy sportów polecanych szczególnie dla dzieci, ze względu na bardzo dużą wszechstronność. W tej dyscyplinie ważny jest ogólny rozwój cech fizycznych i psychicznych, co ma wpływ na kształtowanie sprawności dziecka na wielu płaszczyznach. Judo pomaga doskonalić siłę, szybkość, zwinność, kondycję, koordynację ruchową czy gibkość. A także rozwijać koncentrację, skupienie, czy pewność siebie.

O szczególnym znaczeniu judo w rozwoju dziecka świadczą rekomendacje UNESCO, czy MKOL-u:

UNESCO: „Judo to najlepszy inicjujący sport dla dzieci i młodzieży w wieku 4 a 21 lat”. MKOL: „Judo to najbardziej kompletny sport, poprawiający jakość życia u osób, które go trenują”

UKS PANTERA SANOK prowadzi nabór zimowy 2023 do wszystkich grup wiekowych. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku przy ul. Stróżowskiej 4. W każdej chwili można dołączyć i spróbować swoich sił, wypełniając deficyt ruchu treningami, zaczynając od zabawy po sportową rywalizację na zawodach.

źródło: materiały nadesłane


23-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)