REKLAMA

To był wyjątkowy koncert! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W ostatni wieczór 2022 roku muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej zabrali słuchaczy w wyjątkową muzyczną podróż, prosto do Wiednia. Wszystko za sprawą repertuaru sylwestrowego koncertu.

image006_15

„Wiedeński Nowy Rok” wprowadził słuchaczy w muzykę Johanna Straussa, jego braci i współczesnych kompozytorów naddunajskiej stolicy walca. Koncertu wysłuchała wicemarszałek Ewa Draus.

 Koncert był połączeniem dyrygenckiego kunsztu Michaela Maciaszczyka, który zachwycił  interpretacjami muzyki Mozarta podczas ostatniego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, z niepowtarzalnym głosem Edyty Piaseckiej, jednej z najlepszych polskich śpiewaczek.

Michael Maciaszczyk to skrzypek i dyrygent znany ze swoich wyjątkowych interpretacji muzycznych. Na mieszkającego w Wiedniu muzyka ogromny wpływ miały doświadczenia zdobyte m.in. w Wiener Kammerorchester (jako koncertmistrz), Wiener Staatsoper czy Wiener Philharmoniker. Zaś Edyta Piasecka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystek sceny operowej.

Solistka Opery Narodowej w Warszawie. Występuje na największych scenach operowych w Polsce i za granicą. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureatka prestiżowych konkursów i plebiscytów.

źródło: UMWP Rzeszów

03-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)