REKLAMA

Uwaga! Nieznane osoby wchodzą na posesję i zabierają bezprawnie zwierzęta!

POWIAT LESKI / POWIAT BIESZCZADZKI. Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt zaapelowała do mieszkańców powiatu bieszczadzkiego oraz leskiego o zachowanie ostrożności, gdyż co najmniej dwie osoby bezpodstawnie wchodzą na teren prywatny i kontrolują stan zwierząt właścicielskich, a w niektórych przypadkach nawet zabierają bezprawnie zwierzęta.

Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt apeluje do mieszkańców w związku z pojawiającymi się wpisami w sieci i otrzymaniem kilkunastu zgłoszeń w przeciągu ostatnich 2 dni, o pojawieniu się na terenie powiatu bieszczadzkiego i powiatu leskiego, na tę chwilę bliżej nieznanych co najmniej 2 prywatnych osób, które bezpodstawnie próbują wchodzić na teren prywatny i kontrolować stan zwierząt właścicielskich podając nieprawdziwe informacje, strasząc konsekwencjami, a w niektórych przypadkach nawet zabierając bezprawnie zwierzęta.

– Informujemy, że te działania nie mają nic wspólnego z działalnością Bieszczadzkiej Organizacji Ochrony Zwierząt, która działa w oparciu o obowiązujące przepisy prawa i zgodnie z nimi, a także umowy i porozumienia z instytucjami czy jednostkami samorządów terytorialnych w zakresie swoich umocowań, a wszystkie działania podejmowane są jawnie. Szczegółowe informacje o powyższych zdarzeniach zostaną również przekazane policji i inspekcji weterynaryjnej – podkreśla Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt.

– Wszystkich mieszkańców powiatu bieszczadzkiego i leskiego prosimy o zachowanie ostrożności, a w przypadkach budzących jakiekolwiek wątpliwości należy wezwać patrol bądź zgłosić Zdarzenie bezpośrednio na policję. O postępach, naszych działań wyjaśniających w tym zakresie będziemy również informować na bieżąco. Prosimy również o udostępnienia, aby informacja i apel o zachowanie szczególnej ostrożności dotarł do jak najszerszego grona mieszkańców — za co z góry dziękujemy! – dodaje Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt.

źródło: red., Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt / fb

17-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: