REKLAMA

Uwaga! Oszustwa przy pomocy platform sprzedażowych. Małżeństwo padło ofiarą oszustów

PODKARPACIE. 30-letni mieszkaniec gminy Radymno został oszukany za pośrednictwem jednej z platform sprzedażowych. Żona mężczyzny wystawiła na sprzedaż torebkę i podała numer telefonu swojego męża. Mężczyzna, aby otrzymać pieniądze za sprzedaży „wszedł” w link przesłany w wiadomości sms od „kupca”, wpisał dane do logowania w banku i stracił blisko 7 tys. zł. Przypominamy, że sprzedając w Internecie również możesz zostać oszukany. Nie klikaj w linki przesłane w wiadomościach kierujące do płatności.

303-252562

We wtorek do jarosławskiej komendy zgłosił się 30-letni mieszkaniec gminy Radymno, który został oszukany na jednej z internetowych platform sprzedażowych. Żona mężczyzny wystawiła do sprzedaży torebkę. Bardzo szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem, prosząc sprzedającą o numer telefonu. Kobieta podała numer telefonu swojego męża. 30-latek otrzymał wiadomość sms z linkiem do strony, na którą wszedł i zalogował się na stronę swojego banku. Niczego nie podejrzewając – na fałszywej stronie banku – wpisał dane potrzebne do logowania, numer karty bankowej, numer CCV, numer telefonu i adres zamieszkania żony. Po chwili sprawdził swój rachunek bankowy i okazało się, że zostały na nim wykonane trzy przelewy na łączną kwotę blisko 7 tys. zł.

Pamiętaj! Sprzedając w Internecie również możesz zostać oszukany. Oszuści wysyłają linki, poprzez które to pokrzywdzeni mają potwierdzić dane do przelew środków na konto. Są to linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych stronach, pokrzywdzeni tracą dostęp do konta, przekazując jednocześnie przestępcom wszystkie swoje dane. Nie klikaj w linki w wiadomościach kierujące do płatności. Czytaj uważnie sms-y autoryzacyjne.

źródło: KPP Jarosław


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

30-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)