REKLAMA

Zawodnik Samuraj Trans-San Sanok z medalem Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE / POLSKA. Takiego zakończenia roku w sanockim sporcie nikt się nie spodziewał. Na odbywających się w dniach 2-8 grudnia 2022 r. w Zabrzu — Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim zawodnik Samuraj Trans-San Sanok zdobył brązowy medal!

image005_19

To pierwszy po 31 latach przerwy medal Mistrzostw Polski seniorów dla Sanoczanina reprezentującego Sanocki klub! Takiego obrotu spraw nie zakładano na początku sezonu w Samuraj Sanok, gdzie od 2019 r. realizuje się systematyczny plan odbudowania Boksu w Sanoku.

Władze Samuraj Sanok wielokrotnie podkreślały, że są kontynuatorem tradycji legendarnego ZKS Stal Sanok, który w latach 80 święcił triumfy na ogólnopolskiej arenie. Jak przystało na Samurajów, którzy z każdego startu czy to w boksie, czy MMA przywożą sukcesy, do których zdążyli nas już przyzwyczaić i tak też było tym razem!

Celem na rok 2022 były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Mielcu, które zawodnik Samuraja Adam Tutak zakończył z brązowym medalem w walce o finał, ulegając minimalnie aktualnemu Mistrzowi Polski, zawodnikowi Skorpiona Szczecin Mateuszowi Bereżnickiemu, który od niemal 3 lat nie ma sobie równych w wadze ciężkiej. W Polsce min. w zeszłym roku pokonał w finale Mistrzostw Polski bardzo znanego zawodnika Mateusza Kubiszyna, wielokrotnego Mistrza Świata w Kick-boxingu, mistrza walk na gołe pięści Federacji GROMDA, który ostatnio mierzył się również w MMA z doskonałym zawodnikiem KSW i medalistą olimpijskim Damianem Janikowskim. Na MMP Adam zaprezentował się znakomicie, po czym przyszło zaproszenie do Szczecina na obóz i turniej, który Adam wygrał tak jak i późniejszy turniej w Przemyślu. Suma tych sukcesów plus znakomita dyspozycja Adama spowodowała, że Trener Artur Szychowski zdecydował się na start w seniorskich Mistrzostwach Polski naszego niespełna 20-letniego zawodnika.

W kategorii wagi ciężkiej do turnieju stawiło się 15 najlepszych polskich pięściarzy. Po wadze i losowaniu turnieju Adam Tutak znalazł się w dolnej części drabinki turniejowej. W pierwszej walce Adam Tutak stanął do ringu z zawodnikiem Boxing Trzemeszno – Sławomirem Majchrzakiem walka zakończyła się już w pierwszej rundzie. Samuraj uderzeniem na wątrobę kończy walkę i melduje się w 1/4 finału Mistrzostw Polski – efektowne KO w wykonaniu Adama zrobiło wielkie wrażenie i pokazało, że zawodnik Samuraj Trans-San Sanok jest doskonale przygotowany.

W drugim dniu Mistrzostw Polski Adam Tutak stanął do walki z zawodnikiem klubu GOTA Underground Kraków Kamilem Więchem i była to walka o wejście do strefy medalowej, więc Adam Tutak stanął przed szansą na wywalczenie medalu dla Sanoka po ponad 31 latach! To był kolejny dzień Adama, który efektownie i w swoim stylu posłał rywala na deski już w połowie pierwszej rundy! To był znakomity nokaut, zawodnik z Krakowa nie był w stanie podjąć dalszej walki, w ten sposób Adam Tutak efektownie wdarł się do półfinału Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim, jednocześnie awansując do ścisłej czołówki polskiej wagi ciężkiej, stając przed szansą wywalczenia finału!

W półfinale Adam stanął do walki z brązowym medalistą MP 2021 Kamilem Ślendakiem z klubu WKB Start Włocławek. Walka od początku była bardzo wyrównana z lekką przewagą zawodnika Samuraja jednak zawodnik z Włocławka, który już od lat utrzymuje się w czołówce wagi ciężkiej, miał plan na walkę, który systematycznie realizował mimo przyjmowania wielu ciosów. W drugiej odsłonie znów mieliśmy wyrównany pojedynek jednak przeciwnik Adama swoim doświadczeniem i dyscypliną przechylił tę partię delikatnie na swoją stronę. Niestety 3 runda nie wyszła zawodnikowi Samuraj Sanok, który od samego początku nie wszedł dobrze w ten pojedynek, który również przegrał.

Sędziowie orzekli niejednogłośne zwycięstwo zawodnika z Włocławka 3:2 w tym bardzo wyrównanym pojedynku i zawodnik Samuraj Trans-San Sanok musiał odłożyć plany na finał na przyszły rok, kończąc Mistrzostwa na 3 miejscu z brązowym medalem, CO JEST NAJWYŻSZEJ RANGI SENIORSKIM SUKCESEM SPORTOWYM W SANOKU W ROKU 2022!!! SAMURAJ TRANS-SAN SANOK dziękuje sponsorom i kibicom za ten pełen sukcesów rok!

źródło: materiały nadesłane

28-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)